Друк
Перегляди: 483

           Спекотне літо завітало в місто, а з ним наближається і наше професійне свято – День медичного працівника – одне з небагатьох свят, яке не втратило свого значення через політичні або економічні негаразди. Його відзначають не тільки лікарі і медсестри, але й усі ті, без чиєї допомоги не обійшлася б медична галузь, хто має відношення до порятунку людського життя. Це свято і для близьких та рідних медиків, які безпосередньо відчувають всю важливість та відповідальність роботи медичного працівника. Інколи наші діти бувають обмежені в теплоті та увазі через нічні чергування батьків в лікарнях та постійне, цілодобове «чергування» на телефоні. Дивлячись на своїх батьків-медиків, вони з дитинства вбирають в себе такі якості, як відповідальність, чуйність, доброту. Наші діти раніш стають дорослими і дуже часто йдуть дорогою своїх батьків. В великій медичній родині Дружківки працює більше 50 сімей медиків, які всі свої вміння, знання, доброту та майстерність віддають нашим містянам.

         А в цілому, на стражі здоров'я громади стоять 148 лікарів, з яких 67% мають вищу та першу кваліфікаційні категорії. У 2018 році в заклади охорони здоров'я міста прийнято 21 лікар, з них 12 лікарів-інтернів. Ми сподіваємося, що після закінчення інтернатури більша частина молодих спеціалістів залишиться працювати в нашому дружньому зеленому місті.

            За кошти місцевого бюджету в Донецькому національному медичному університеті навчається мешканець нашого міста, який після отримання медичної освіти поповнить ряди медиків.

           На сьогоднішній день в ЗОЗ міста працює 26 осіб-переселенців, з них 19 лікарів.

           На базі наших лікарень продовжують роботу клінічні бази 5-ти кафедр Донецького національного медичного університету. Працівниками кафедр проводяться консультації населення міста та області, складні операції на судинах нижніх кінцівок (лазерна корекція судин), лапароскопічні операції, операції на задньому відрізку ока.

           368 молодших спеціаліста з медичною освітою є безпосередніми помічниками наших лікарів. В закладах охорони здоров'я працює 226 молодших медичних сестер, 53 спеціаліста, 151 працівник допоміжних служб. Всі ці люди створюють єдину систему медичної допомоги у місті, кожен з них, будь то водій, лікар, молодший медичний працівник, додають свій внесок в зцілення хворого.

            Протягом 2018 року в закладах охорони здоров'я народилася 431 дитина, зареєстровано біля 500 тисяч відвідувань лікарів, 10,5 тисяч містян отримали стаціонарну допомогу, лікарями відділень хірургічного профілю проведено 3414 операцій.

            Ювілейним 2019 рік став для міського відділу охорони здоров'я Дружківської міської ради, який був створений 26 квітня 2009 року та відмічає своє десятиріччя. За часи його існування в місті активно проводиться реформування медичної галузі, придбається нове обладнання, формується нове ставлення до пацієнта та його родини, що є дуже непростим завданням, але сподіваюся, що нам все ж вдасться пройти всі труднощі та вивести медичну галузь міста на високий рівень.

           Для головного лікаря КНП «Дружківська міська лікарня №2» 16 червеня 2019 року є подвійним святом. Саме з 16 червня 1999 року він був призначений на цю посаду і вже 20 років успішно очолює лікарню, є патріотом своєї справи. Завдяки особистим якостям головного лікаря, лікарня активно приймає участь в інвестиційних проектах, отримує сучасне медичне обладнання, проводить ремонти відділень, в тому числі і силами працівників. А ще хочу відзначити, що в лікарні найменша плинність кадрів, що, без сумніву, є заслугою справжнього керівника.    

 

           Багато років свого життя віддали медицині та у 2018 – 2019 роках вийшли на заслужений відпочинок працівники лікарень.

           Пачина Любов Андріївна, свою трудову діяльність в Центральній міській лікарні розпочала з 1975 року. На посаді акушерки, а потім старшої акушерки жіночої консультації працювала 44 роки, її надійні руки першими тривали новонароджених та надавали їм дорогу в життя.

           Анісимова Віра Олександрівна 49 років свого життя, всі свої знання та уміння віддала улюбленій справі, працювала на посаді лікаря-акушера-гінеколога жіночої консультації Центральної міської клінічної лікарні. З теплотою та вдячністю згадують її пацієнти та колеги.

           Сисоєв-Воробйов Євгеній Олексійович, стаж роботи в Центральній міській клінічній лікарні складає 34 роки на посаді лікаря рентгенолога. Його високопрофесійні якості, чутливість та поважне ставлення до пацієнтів є прикладом гідної роботи лікаря.

            Більше 40 років в Центральній міській лікарні працювала Агеєва Зінаїда Костянтинівна, спочатку бухгалтером, потім бібліотекарем, диспетчером. Користувалась авторитетом серед співробітників, чуйна людина, на яку можна було покластися у будь - якій справі.

          Вшивенко Надія Федорівна з 1972 році працювала у закладах охорони здоров'я міста, розпочала свою трудову діяльність в Міській лікарні №2 на посаді сестри медичної з масажу, з 2012 року по 2018 рік продовжила роботу за спеціальністю в Центрі первинної медико-санітарної допомоги. Трудова діяльність складає 45 років.

            Ткаченко Ірина Миколаївна, в 1971 році розпочала трудову діяльність в дитячому садку фарфорового заводу на посаді сестри медичної, в 1986 році прийнята до Центральної міської лікарня на посаду сестри медичної хірургічного кабінету дитячої поліклініки, в 1991 році переведена в тій же поліклініці на посаду сестри медичної з масажу фізіотерапевтичного кабінету, а з 2012 року по 2018 рік працювала в Центрі первинної медико-санітарної допомоги на посаді сестри медичної з масажу. Трудова діяльність складає 46 років.

 

          З великою скорботою не можу не згадати працівників закладів охорони здоров'я, які у 2018-2019 роках назавжди покинули наші ряди прямо з робочої ланки, їх трудові договори припинені у зв'язку зі смертю. Це наші чудові лікарі: Шатрова Людмила Семенівна лікар-педіатр Центру первинки, загальний стаж роботи – 52 роки, Глухарева Надія Олексіївна –лікар акушер-гінеколог Центральної міської клінічної лікарні, загальний стаж роботи – 43 роки, рентген-лаборант Міської клінічної лікарні №2 Зайченко Тетяна Олексіївна, загальний стаж роботи - 35 років.

         Ми завжди будемо згадувати їх з великою повагою та вдячністю.

           Визначними подіями в галузі охорони здоров'я міста у 2018 році стало подальше проведення реформування: три наші лікарні стали комунальними некомерційними підприємствами, це Центр первинної медико-санітарної допомоги, Центральна міська клінічна лікарня та Міська лікарня №2. Продовжує роботу державна програма «Доступні ліки», яка з 1 квітня 2019 року працює у новому форматі, а саме за електронними рецептами. Мешканці міста активно заключають декларації з лікарями, вже більше 70% громадян довірили своє життя сімейному лікарю. Планується впровадження електронного направлення на лабораторні обстеження, подальше реформування вторинної ланки надання медичної допомоги.

           Заклади охорони здоров'я міста продовжували активну участь у різноманітних інвестиційних проектах, співпрацювали з громадськими організаціями, ПРООН. В Центральній міській лікарні реалізовані три проекти на загальну суму 370,0 тис.грн. Придбане медичне обладнання для акушерського відділення, жіночої консультації. Нове життя після проведення капітального ремонту з термомодернізацією розпочала Міська клінічна лікарня №1. Приємно отримувати медичну допомогу в світлих відновлених кабінетах, оснащених новим медичним обладнанням та сучасними меблями.

            У 2019 році планується проведення термомодернізації будівель Центральної міської клінічної лікарні, готується проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт з термомодернізацією будівлі амбулаторії 3-4 Центру первинної медико-санітарної допомоги. Сподіваємося на найскорішу реалізацію проекту по реконструкції п'ятого поверху за адресою вулиця Машинобудівників, 34а під гуртожиток сімейного типу для медиків-переселенців.

           Саме у червні 2019 року проводилося голосування по соціальним проектам для всіх ініціативних мешканців міста Дружківки «Місто - своїми руками», де активну участь приймали і заклади охорони здоров'я.

           Всі інвестиційні проекти, в яких приймають участь заклади охорони здоров'я, реалізуються за умови співфінансування з місцевого бюджету. І ми безмежно вдячні керівництву міста, депутатам міської ради, керівникам підприємств та малому бізнесу і всім небайдужим мешканцям нашого міста за всебічну підтримку наших лікарень. Коли відчуваєш надійне плече, шлях і труднощі, які виникають на ньому, легше подолати.

           Всій медичній громаді міста висловлюю велику подяку за  самовіддану працю, врятовані життя та здоров’я тисяч наших громадян, за віру і надію, яку ви даруєте людям! З професійним святом Вас! Нехай Ваша непроста праця приносить тільки задоволення, а кожен день життя наповнюється людськими радощами, щастям і любов’ю! Міцного здоров’я, благополуччя, родинного затишку, професійних успіхів і людської шани!

 

 

Начальник міського відділу

охорони здоров'я                                                                                              О.Л.ДЕСНОВА