кір

Традиційно кір вважається дитячою інфекцією, проте захворіти кором можуть і дорослі. Нині захворюваність зросла у всьому світі, і кір реєструється на усіх континентах планети – від Північної Америки до Філіппін і Австралії. В Україні підвищена захворюваність на кір  в західних та центральних областях, а також в Харківській області. Захворюваність кором в Донецькій області в 5 разів нижче захворюваності по країні. За перший квартал 2019 року кором перехворіло приблизно 600 чоловік. Всього локалізовані 14 епідемічних осередків цієї інфекції. 70% від загального числа хворих дало велике промислове місто Маріуполь.

Кір – це гостре інфекційне захворювання вірусної природи з повітряно-краплинним механізмом передачі, надзвичайно заразне. Характеризується лихоманкою, розвитком катарального синдрому і характерним плямисто-папульозним висипом. Джерелом інфекції є хвора людина. Чинниками зараження є – знаходження поряд з хворою людиною в закритому приміщенні, наприклад, квартира, офіс, громадський транспорт, шкільні класи, аптека, кафе, супермаркет, ринок тощо.

Сприяє зараженню підвищена скупченість людей в одному приміщенні, коли вірус легко передається від хворого до здорового при кашлі, чханні, розмові. Так званий прихований період складає від 8 до 17 днів, у ряді випадків – до 21 дня.

Кір розпочинається гостро з підвищення температури тіла до 38 – 38,5 С з появи кашлю, нежиті. Ці ознаки хвороби наростають впродовж двох-трьох діб. З 4 – 5 доби хвороби з’являється висип плямисто-папульозного характеру, спочатку на обличчі та шиї, на плечах, наступного дня – на тулубі, післяцього- на нижніх кінцівках. Ця так звана етапність поширення висипу характерна для кору.

З появою висипу стан хворих, як правило, погіршується. Температура тіла досягає свого максимуму до 39,5 – 40,0 С, виражений кашель, нежить. Для кору в цей період характерний кон’юнктивіт та світлобоязнь.  В цілому обличчя хворого корі нагадує вид заплаканої дитини.

Переконливе прохання не займатися самолікуванням. Кір-інфекція підступна, розвитком таких ускладнень, як пневмонія, отит, енцефаліт і так далі. Тільки сімейний лікар, провівши огляд хворого, може запідозрити інфекцію і призначити лікування або направити в інфекційний стаціонар.

Звертайтеся до медичних працівників вчасно!

Надійною мірою профілактики на сьогодні є вакцинація, яку проводять у віці 1 та 6 років. Для дорослих, бажаючих дізнатися, чи є у них імунітет від кору, можна запропонувати дослідження крові на напруженість імунітету. Напрямок на аналіз може виписати лікар первинної ланки. Нещепленим від кору дітям рекомендується утриматися від поїздок в регіони неблагополучні по цій інфекції. Це тимчасовий захід.

Кір – надзвичайно заразна інфекція, що передається повітряно-краплинним шляхом,  надійною  та поки що єдиною профілактикою якої є профілактичне щеплення..

Ботулізм – це харчове отруєння, яке може призвести до тяжких наслідків. Водночас, ботулізму у більшості випадків можна уникнути, дотримуючись простих харчових правил.

Причини ботулізму

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'яса, риби, рідше - овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені  продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Це трапляється у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

С начала 2018 года по состоянию на 5 июля в Украине зарегистрировано 60 пациентов пострадавших от ботулизма, 4 из которых умерли. Об этом сообщает Центр общественного здоровья Министерства здравоохранения Украины.

Ботулизм – болезнь, возникающая в результате отравления токсинами бактерий ботулизма и характеризуется тяжелым поражением центральной и вегетативной нервной системы. Возбудитель Clostridium botulinum постоянно существует в почве, он образует споры, чрезвычайно устойчивые к воздействию химических и физических факторов (выдерживают кипячение в течение 5 часов и погибают при 120 ° С через 30 минут). Clostridium botulinum - строгий анаэроб, то есть существует в комфорте только там, где нет воздуха. Бактерии содержат один из самых сильных в природе ядов – ботулотоксин. Его смертельная доза для человека составляет всего лишь 0,3 мкг. Ботулотоксин, один из самых мощных в мире - он в 400 тысяч раз более сильный, чем яд гремучей змеи! Употребление этого яда вызывает паралич мышц всего организма, и, если не предпринять никаких мер, исход будет печальным.

.

     ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ  – одні з найпоширеніших

                                               інфекційних захворювань, які можуть призвести до      

                                               серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай,

                                               гострі кишкові інфекції викликані бактеріями чи

                                               вірусами, які потрапляють в організм людини із

                                               зараженою їжею чи водою.