Щорічно 29 жовтня у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом (World Stroke Day), який був встановлений Всесвітньою організацією по боротьбі з інсультом (World Stroke Organization, WSO) у 2006 році, з метою призову до строкових активних дій у всесвітній боротьбі проти цього захворювання.

   Сьогодні в організацію входять понад 3,5 тисячі індивідуальних членів і понад 60 організацій з 85 країн. Це вчені, наукові організації і товариства по боротьбі з інсультом.

     Інсульт — це стан, при якому внаслідок припинення надходження крові в головний мозок через закупорки артерії або вилиття крові через розрив стінки судини відбувається пошкодження або загибель нервових клітин; це швидко розвивається порушення мозкового кровообігу, з одночасним ушкодженням тканини мозку і розладом його функцій.

     Фактори, які можуть спровокувати інсульт, підвищений артеріальний тиск, цукровий діабет, підвищений рівень холестерину, ожиріння, відсутність фізичної активності, куріння та надмірне вживання алкоголю.

     Ця недуга і донині залишається однією з головних причин смерті та інвалідності. За даними ВООЗ, в результаті інсульту помирають 6,7 мільйона чоловік у рік в усьому світі. На судинні захворювання припадає більше половини смертей, причому, якщо нещодавно інсульт зустрічався, в основному, у пацієнтів старше 55-60 років, то в даний час близько третини випадків припадає на осіб у працездатному віці (30-40 років).

     Одним з найважливіших способів профілактики інсульту є повноцінне збалансоване харчування з урахуванням всіх макро - і мікронутрієнтів. Найчастіше ризик інсульту можна значно скоротити лише виключивши з раціону рафіновані і жирні продукти.

       Профілактичні заходи мають величезне значення у вирішенні проблеми зростання захворюваності в усьому світі. Багато з них пристосовують якраз до Всесвітнього дня боротьби з інсультом. Проводиться акція «Скажи інсульту ні — простягни руку здоров'ю!».

інсульт 2

На судинні захворювання припадає більше половини смертей у світі.

 В цей день медики і допомагають їм волонтери організовують роботу з населенням, здійснюють експрес-діагностику факторів ризику.