Вакцинація проти COVID-19 критично важлива для стримування пандемії у поєднанні з ефективними застережними заходами: носіння масок, дотримування дистанції більш 1,5 метрів, використання засобів дезінфекції, тощо. 

На думку експертів рівень захищеності українців від COVID-19 є високим у багатьох регіонах, але вкрай недостатнім для того, щоб говорити про колективний імунітет.

        Колективний імунітет – це явище, за якого більшість населення набуває імунітет від певного інфекційного захворювання і, відповідно, стає нечутливим до поширення його збудника. Так збудник втрачає можливість "ходити" між людьми. 

        Шляхів до його формування два:

1) люди масово хворіють і виробляють природний імунітет;

2) люди масово вакцинуються. 

Всесвітня організація охорони здоров’я виступає за другий варіант, адже він не дозволяє поширювати інфекцію та запобігає втраті людських життів. 

   

  Вакцина забезпечує захист від тяжкого і середнього перебігу COVID-19, знижує відсоток госпіталізації – у цьому і є користь вакцинації.

    Серед населення та організованих колективів Дружківської міської територіальної громади триває вакцинація охочих щепитися проти COVID-19.Станом на 07.09.2021 в місті Дружківка вакциновано всього: 4887 осіб, двічі – 3360 осіб, один раз – 1527 осіб.   

У п’ятірці лідерів серед підприємств міста по вакцинації працівників: 45 Державна пожежно-рятувальна частина: працюючих 85 осіб, вакциновано - 81особа, що становить 95,3%;   Дружківський Міський ЦЗ: працюючих 44 особи, вакциновано - 40 осіб, що становить 90,9%; КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Дружківської міської ради: працюючих 190 осіб, вакциновано 117, що становить 61,6%; Дружківське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області: працюючих – 17 особа, вакциновано - 10 осіб, що становить 58,8%; Пенсійний фонд: працюючих – 31 особа, вакциновано - 18 осіб, що становить 58,1%.

    В місті Дружківка вакцинація проводиться з 08.00 до 15.00 в кабінетах щеплень амбулаторій №3 та №4 за адресою вул.Машинобудівників,56, в амбулаторії №5 за адресою: вул.Котляревського, 151, амбулаторіях №1 та №2 за адресою: вул. Короленка, 10, амбулаторія №6 за адресою смт. Олексієво-Дружківска, вул. Центральна, 117.  Всі бажаючі отримати щеплення можуть звертатися до вказаних пунктів щеплення.

       Для проведення вакцинації з собою потрібно мати паспорт та ІНН. Представники маломобільних груп можуть звертатися за телефоном до своїх сімейних лікарів для організації щеплень вдома мобільними бригадами.

    Усі вакцини, які використовуються для щеплень, схвалені всесвітньою організацією охорони здоров’я, мають високу ефективність у запобіганні важкого перебігу захворювання на COVID-19, госпіталізації і смерті. Тому найкращою вакциною є та, що зараз доступна для вас!