Громадське здоровяВсеукраїнський тиждень громадського здоров’я

У нашій країні триває Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я (6–13 квітня), ініційований Центром громадського здоров’я і пов’язаний із Всесвітнім днем здоров’я (7 квітня). Відповідно до плану заходів, затвердженого Урядом, у всіх регіонах країни, у тому числі і в нашому місті, відбуваються заходи, що мають привернути увагу людей до здорового способу життя, правильного харчування, колективної відповідальності за здоров’я всього населення України.

Коли ми говоримо про громадське здоров’я, це стосується насамперед профілактики захворювань, збільшення тривалості життя і зміцнення здоров’я шляхом організованих зусиль суспільства. Отже, громадське здоров’я — це колективна відповідальність.

Коли ми говоримо про рівень захворюваності України на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, кір, рак, то йдеться передусім не про конкретних людей, а про рівень здоров’я всього населення. Адже більшості захворювань можна уникнути завдяки активному способу життя, здоровому харчуванню, дотриманню гігієни, захищеному сексу та регулярним обстеженням здоров’я.

Мета заходів — привернути увагу всієї країни до питання громадського здоров’я, зокрема, до важливості колективної відповідальності за рівень здоров’я населення. Тому питання громадського здоров’я передбачає насамперед здоров’я і лише потім — лікування. Контролювати стан свого організму значно дешевше і корисніше, ніж його лікувати. Отже, в центрі уваги — людина як така і людина як член суспільства.

В нашому місті у рамках цього тижня заплановано у закладах охорони здоров’я, освіти, культури, фізичної культури і спорту, молодіжних центрах проведення тематичних заходів з актуальних питань реалізації права людини та її обов’язків, що стосуються здоров’я (лекції, науково-практичні семінари, бесіди, зустрічі у форматі засідань за круглим столом, майстер-класи, конкурси, ігри, змагання тощо).

У закладах загальної середньої освіти відбудеться Всеукраїнський урок «Громадське здоров’я», під час якого дітям розкажуть про формування здорових звичок та відповідальне ставлення до власного здоров’я.

Усіх жителів міста запрошуємо до участі у заходах з популяризації здорового способу життя.