Про впровадження заходів, націлених на соціальний захист

молодих фахівців, укріплення медичними кадрами лікувальних закладів міста

 

Одним із основних завдань закладів охорони здоров’я є створення умов для ефективного та доступного для всіх громадян медичного обслуговування. Високий рівень захворюваності, інвалідності та смертності населення України та необхідність забезпечення ефективних заходів, орієнтованих на досягнення активного довголіття і високої тривалості життя населення вимагають нових підходів до вирішення кадрових проблем у медичній сфері.

З метою покращення ситуації по кадровому забезпеченню міським відділом охорони здоров’я та головними лікарями закладів охорони здоров’я проводиться постійна робота.

Кількість штатних одиниць в закладах охорони здоров'я міста Дружківка станом на 01.01.2019 становить 1025,75, що на 72,25 штатних одиниць менше, ніж в 2017 році. Число штатних одиниць зменшилося у зв'язку з приведенням штатного розпису комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Дружківської міської ради до вимог чинного законодавства та також приєднання стоматологічної поліклініки до комунального лікувального закладу «Центральна міська клінічна лікарня м. Дружківка».

Всього станом на 01.01.2019 в місті працює 146 лікарів. Забезпеченість лікарями на 10 тис. населення становить 21,7 (2017 рік - 21,4; 2016 рік - 20,5) при обласному показнику 35,8. В наявності 15,25 вакантних посад лікарів.

Протягом останніх трьох років в закладах охорони здоров’я відмічається збільшення показника укомплектованості лікарями з 71% у 2016 році до 76% у 2018 році.

Протягом 2016 року до закладів охорони здоров’я міста працевлаштовано 19 лікарів, з них 1 молодий фахівець та 8 лікарів-інтернів; у 2017 році працевлаштовано 16 лікарів, з них 2 молодих фахівця та 5 лікарів-інтернів; у 2018 році працевлаштований 21 лікар, в тому числі 6 молодих фахівців (це 2 лікаря анестезіолога, 2 лікаря терапевта, лікар неонатолог – з числа лікарів інтернів, що закінчили інтернатуру, та лікар рентгенолог) та 11 лікарів-інтернів. Також у 2018 році до закладів охорони здоров’я надійшло 2 лікаря інтерна для проходження інтернатури на контрактних умовах.

З метою вирішення кадрового питання постійно здійснюється робота по залученню кадрів. Рішенням Дружківської міської ради від 21.12.2011 №6/14-2 затверджена Програма «Заохочувальні місцеві стимули в галузі охорони здоров’я м. Дружківка на 2012-2014 роки», дію якої подовжено до 2020 року рішенням міської ради від 28.11.2012 № 6/26-6 «Про внесення змін та доповнень до Програми «Заохочувальні місцеві стимули в галузі охорони здоров’я м.Дружківка на 2012-2014 роки», затвердженої рішенням Дружківської міської ради від 21.12.2011 №6/14-2».

В рамках програми за кошти місцевого бюджету на теперішній час в Донецькому національному медичному університеті навчається 1 студент, який після закінчення вищого учбового закладу приступить до роботи лікарем загальної практики – сімейним лікарем. Протягом 2018 року за навчання студента з місцевого бюджету використано 9,6 тис. грн. Також протягом дії програми за рахунок місцевого бюджету навчалось 2 студентки (одна студентка відрахована з першого курсу – кошти за навчання повернуті у місцевий бюджет, друга студентка не перевелася на навчання до ВУЗу на підконтрольній території та за рішенням суду повинна відшкодувати витрати місцевого бюджету) та 1 лікар-інтерн, яка не приступила до роботи в закладах охорони здоров’я міста, у зв’язку з продовженням навчання в аспірантурі, і також повернула кошти, використані на її навчання, до місцевого бюджету.

В рамках виконання програми у 2017 році двом молодим спеціалістам надавалася матеріальна допомога у розмірі 6,0 тис. грн.

Двом лікарям, що приїхали в місто з території проведення антитерористичної операції, надано житло – лікарю терапевту КЛЗ «ЦМКЛ м.Дружківка» та лікарю-терапевту КНП «ЦПМСД».

Але ще існує дефіцит лікарських кадрів. Так, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» для забезпечення 100% укладання декларацій з населенням міста потрібно ще 10 лікарів загальної практики – сімейних лікарів. КЛЗ «Центральна міська клінічна лікарня м. Дружківка» має потребу в лікарях - урологах, лікарях – ендоскопістах, отоларингологах, офтальмологах. КЛПУ «Дружківська міська клінічна лікарня №1» необхідні лікар невропатолог для прийому хворих в поліклініці. КЛПУ «Дружківська міська лікарня № 2» потребує лікаря терапевта, лікаря функціональної діагностики.

З метою заохочення медичних працівників до роботи в закладах охорони здоров’я міста, комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Дружківської міської ради до програми Європейського інвестиційного банку «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» та фонду ДФРР направлено пропозиції щодо проведення реконструкції приміщень, розташованих на п’ятому поверсі будівлі за адресою: м. Дружківка, вул. Машинобудівників, 34а під гуртожиток сімейного типу для медперсоналу з числа внутрішньо переміщених осіб. Проведено корегування проектно-кошторисної документації, отриманий експертний висновок (за рахунок коштів місцевого бюджету 2017 року). Даний проект увійшов до програми інвестування європейським інвестиційним банком, транш 2а. Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Дружківської міської ради здійснювалась робота щодо залучення підприємств для реалізації проекту.

Щороку міським відділом охорони здоров’я формується заявка до департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації щодо потреби закладів охорони здоров’я міста у фахівцях, головними лікарями здійснюється робота з випускниками медичного університету щодо залучення їх до роботи в місті.

Питання кадрового забезпечення закладів охорони здоров’я знаходиться під контролем міського відділу охорони здоров’я і головних лікарів.

 

 

 

Начальник міського відділу

охорони здоров’я                                                                                                                                         О.Л.ДЕСНОВА