ІНФОРМАЦІЯ
про стан реформування другого рівня медичної допомоги
та виконання урядової програми «Доступні ліки» за два місяці поточного року
У рамках реформування другого рівня надання медичної допомоги, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 995-р Уряд затвердив перелік та склад госпітальних округів Донецької області. Створено 6 госпітальних округів: Слов’янський, Бахмутський, Покровський, Волноваський, Маріупольський та Краматорський, до складу якого увійшло наше місто. Госпітальні округи утворені як “функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території”. Заклади охорони здоров’я, охоплені госпітальним округом, залишаються у власності і підпорядкуванні місцевих органів влади, що є учасниками госпітального округу. Рішенням міської ради від 14.02.2018 №7/40-9 «Про делегування до складу Госпітальної ради Краматорського госпітального округу представників від м.Дружківка» делеговані представники нашого міста, для роботи у госпітальній раді Краматорського госпітального округу.
В рамках реформування вторинної ланки, 19 грудня 2018 року прийняті рішення міської ради №7/52-23, №7/52-24, №7/52-25 про припинення закладів охорони здоров‘я, які надають вторинну медичну допомогу, шляхом їх перетворення у комунальні некомерційні підприємства, це 3 лікарні міста. Рішеннями міської ради від 27 лютого 2019 року №№ 7/55-12, 7/55-13, 7/55-17, 7/55-18 затверджені передавальні акти КЛПУ «ДМЛ № 2» та КЛЗ «ЦМКЛ м. Дружківка», та статути цих комунальних некомерційних підприємств. У КЛПУ «ДМКЛ № 1» після проведення капітального ремонту працівниками БТІ проводяться заміри приміщень. Після затвердження паспортів будівель буде продовжена робота щодо перетворення установи в комунальне некомерційне підприємство.
Планується завершення процедури реорганізації лікарень у І півріччі 2019 року, це дасть можливість заключити договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій закладами охорони здоров‘я міста, які надають вторинну медичну допомогу, з національною службою здоров‘я України у поточному році.
Це, в свою чергу, дозволить залучитися до програми «Безкоштовна діагностика», яка запрацює з 1 липня 2019 року та запустить новий принцип фінансування на рівні спеціалізованої амбулаторної допомоги. За направленням сімейного лікаря, терапевта та педіатра пацієнт зможете отримати пакет діагностичних та лікувальних послуг, які оплатить Національна служба здоров'я за принципом «гроші за пацієнтом». У програму увійде 50 послуг: аналізи, 4 види біопсії, 5 видів рентгенів, 6 видів УЗД, мамографія, ЕХО серця, дослідження новоутворень, 6 ендоскопічних операцій одного дня та інше. До списку послуг увійшли не лише діагностичні процедури, а й лікування - нескладні та неінвазивні операції.
Однією з умов укладання договорів з НСЗУ є забезпеченість ЗОЗ комп’ютерами, створення локальних мереж та підключення до МІС. Для створення локальної мережі на сесії міської ради 27.02.2019 виділено 160,11 тис. грн.
Вживаються заходи щодо 100% комп’ютеризації закладів охорони здоров’я вторинного (спеціалізованого) рівня надання медичної допомоги. Так, КЛПУ «Дружківська міська клінічна лікарня № 1» забезпечена комп’ютерами 100%. У 2018 році при проведенні капітального ремонту була створена локальна мережа та придбано 15 ноутбуків. Для 100% комп’ютеризації КЛПУ «ДМЛ№2» потрібно – 25 комп’ютерів (19 – для лікарів, 6 – по структурним підрозділам). КЛЗ «ЦМКЛ» потребує придбання 81 комп’ютера.
У першому кварталі 2019 року продовжується реалізація Урядової програми «Доступні ліки», на цей час надійшли кошти з державного бюджету у сумі 373,1 тис.грн. Використано станом на 01.03.2019 241,0 тис.грн., або 64,6% від плану. З 1 квітня договори будуть укладатися між аптеками та НСЗУ безпосередньо.Уряд запровадить новий, більш зручний механізм отримання «доступних ліків» – за електронним рецептом. Вже з квітня лікарі будуть виписувати тільки е-рецепти на ліки, що включені до урядової програми «Доступні ліки», такий рецепт дозволить пацієнтам отримувати потрібні медикаменти в будь-якій аптеці, що увійшла в програму, незалежно від того, в якому місті чи селищі був виписаний рецепт. Препарат, виписаний лікарем у Дружківці, можна буде без проблем отримати за е-рецептом в аптеці Києва чи Одеси, або в іншій місцевості.
Щоб отримати «доступні ліки» необхідно звернутись до свого сімейного лікаря чи терапевта, який випише вам е-рецепт на необхідний препарат. На ваш мобільний телефон надійде повідомлення з кодом рецепту. Якщо ви не маєте телефону, лікар роздрукує вам код.Дані потрібно звернутися до аптеки, що бере участь у програмі і має на дверях наліпку «Доступні ліки», назвати аптекарю код рецепту, та отримати препарат безкоштовно або з незначною доплатою.
На даний час за Програмою «Доступні ліки» можна отримати 258 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, 64 з них є безкоштовними. Уряд планує розширювати програму, кількість доступних ліків буде збільшуватись.
Начальник міського відділу
охорони здоров’я О.Л.ДЕСНОВА